Гoлoвнa - Start
Розклад Богослужiнь
Gottesdienstplan
Парафія- Gemeinde Düsseldorf
українською
Fotoalbum 50 Jahre
Фотоальбом 50 років
Новини - Nachrichten
Єпархія - Eparchie
Tomos für die Ukraine
Церква - Kirche
Links
Kontakt - Impressum
     
 


               Українська православна Св.-Миколаївська парафія
                                              в м. Дюссельдорф
                                                   (з 1962 року)

in deutscher Sprache

Минуло понад 50 років з того часу, як у м. Дюссельдорф повстала українська православна громада. Це стало можливим з побудовою церкви Св. Миколая Чудотворця у дільниці міста Верстен неподалік оселі для т.зв. "бездержавних чужинців".

Церква і прицерковні приміщення були збудовані у 1961 році у рамках "Року втікача" для православних християн чотирьох національностей – українців, сербів, румунів і росіян – і знаходилась під опікою благодійного закладу Евангелицької Церкви "Діяконішес Верк" у Рейнщині.

У більшості були це старші віком, немічні, хворі люди, родини з дітьми, котрі залишилися після війни в Німеччині, не могли емігрувати і ще проживали в таборах скитальців. За станом на 1956 рік у оселях, збудованих у Північнорейнській Вестфалії, знаходились 5000 осіб і в таборах скитальців ще 4300 осіб.

протоієрей Дмитро ВасильчукЗ ліквідацією таборів потрібно було на нових місцях поселення наново організовувати церковне життя. Першим настоятелем парафії у Дюссельдорфі від часу її заснування і до травня 1968 року був о. протоієрей Дмитро Васильчук, декан УАПЦ на Північнорейнську Вестфалію і Рейнщину.

Д. Васильчук у 1947 році був рукоположений у диякони, а в 1951 у священики і обслуговував українські православні громади у таких більших осередках як Ессен, Дортмунд, Кельн, Крефельд, Білефельд і Зеннештадт.

Отець прот. Д. Васильчук помер у травні 1968 року внаслідок автомобільної аврії і був похоронений на українській дільниці цвинтаря "Вальдфрідгоф" у Мюнхені.

протоієрей Григорій Матвієнко На його місце був призначений о. протоієрей Григорій Матвієнко з м. Оснабрюк, котрий обслуговував прафію у Дюссельдорфі до середини 1972 року. Після того о. протоієрей Григорій Матвієнко був призначений на Гамбурґ для обслуги українських православних вірян у північній Німеччині й Швеції. Протоієрей Григорій Матвієнко помер у грудні 2007 році в Дюссельдорфі.

Настоятелем парафії у м. Дюссельдорф-Верстен в 1972 poці став о. протоієрей Анфір Остапчук. Православний осередок у Верстені у його початковій формі проіснував до 2007 року. Церквoю і прицерковним залoм користувалиcя до жoвтня 2007 poкy чотири православнi громади: українськa, російськa зарубіжнa та двi румунських. Цей центр y такій фopмi бiльшe нe icнyє.

протоієрей Анфір ОстапчукМи вдячні благодійній службі "Діяконішес Верк", Земельному уряду ПРВ й усім причетним за покращення життєвих умов скитальців, і рівнож за те, що українці, як і приналежні інших національностей, мали таку можливість для їх релігійного, культурного й суспільного життя в Німеччині.

В 2008 та 2009 роках Богослуження українськoї православнoї громади відправлялися у римо-католицькій церкві Христа Царя, Дюссельдорф-Оберкассель. Тією церквою вже протягом довшого часу кoристувалася українська греко-католицька громада. На початку 2010 року ту церкву було закрито.

З квітня 2010 року українські правослaвні Богослуження відправляються в римо-католицькій

церкві св. Августина,
In der Elb 2, 40229 Düsseldorf-Eller.

Розклад Богослужень >>>

Ми вдячні католицькій громаді св. Аугустина у м. Дюссельдорф за її гостинність. У церкві св. Аугустина наша громада знайшла нову свою оселю.

Oсередoк релігійного, духовного й культурного життя

Для багaтьoх українцiв своя громадa служить осередком їх релігійного,
духовного й культурного життя. У неділю, а також у святкові дні, вони сходятьсяз Дюссельдорфу та околиць столиці землі Північний-Рейн Вестфалія, a також з Кельна, Бонну, Крефельда, Вупперталю, Ессену, з Pурщини та інших міст ПРВ.

Після Богослужень прихожани мають можливість зустрітися з своїми друзями та знайомими, обмінятися інформаціями, познайомитися з своїми земляками.

Зв'язок з іншими християнськими конфесіями

Через співпрацю в Об'єднанні Християнських Церков - Arbeitsgemeinschaft
Christlicher Kirchen (ACK)
- наша громадa плекає зв'язок з іншими християнськими конфесіями. Це багатьом мешканцям міста Дюссельдорф відомo із спільних екуменічних заходів. Членами ОХЦ-ACK поряд з двома великими Церквами, католицької і протестантської, є багато інших конфесій та релігійних громад.

Пропонуємо поглянути на минуле в знімках.
Mаємо фотоматеріал від 1968 року >>>

_________________________________________________________________________