Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


Помер о. протоієрей Олександер Ковальський

in deutscher Sprache

З глибокою скорботою повідомляємо, що 13 березня 2009 року після тривалої недуги упокоївся о. протоієрей Олександер Ковальський і був похоронений 18 березня на цвинтарі Зюдфрідгоф м. Гільдесгайм. Чин похорону звершив отець протоієрей Валентин Смоктунович з Мюнхену. У похороній відправі у цвинтарній каплиці взяли участь і молилилсь отець Роман Максимців з Ганноверу, отець Мирон Мольчко з Білефельду, отець Степан Воротняк з Гамбурґу від Української греко-католицької Церкви і прелат Ніколаус Вирволл від римо-католицької Церкви в Реґенсбурзі.

Отець Олександер Ковальський народився 22 березня 1923 року в Городку, пов. Рівне на Волині. Під час війни прибув до Німеччини і після війни проживав короткий час у таборі Гайденау, а пізніше в Ганновері та Оерелі біля Мунстеру. Від початку 60-х років проживав з родиною до його смерти у Гільдесгаймі.

До висвяти Олександер Ковальський працював за фахом точного механіка. Він брав активну участь у парафіялному житті, співав у церковному хорі і сам керував ним. До пастирського служіння готувався на богословських курсах у Мюнхені. 19 серпня 1972 року був рукоположений в ієреї єпископом Орестом (Іванюком) у Мюнхені з призначеням на парафію в Гільдесгаймі.

Окрім того отець Олександер обслуговував на той час існуючі громади у Ганновері, Брауншвайґу і Ґьоттінґені. З вересня 1990 року домагав хворому отцю протоієрею Григорію Матвієнку обслуговувати парафію в Гамбурзі, а з місяця лютого 1992 був призначений єпископом Анатолієм (Дублянським) її настоятелем. Від 1974 по 1999 рік отець Олександер опікувався українською православною громадюю в оселі Бекгоф, м. Білефельд-Зеннештадт. З 1999 року перебував у стані спочинку.

“За його щиру і віддану працю на хвалу Божу та на користь нашої Української Автокефальної Православної Церкви”, Грамотою від 19 серпня 1982 року, у свято Преображення Господнього, отець Олександер був піднесений єпископом Анатолієм до сану протоієрея. На Великдень 1985 року був нагороджений золотим наперсним хрестом. (ukrainische-orthodoxe-kirche.de)

(Fotos: kuester-bestattungen.com)