Гoлoвнa - Start
Розклад Богослужiнь
Gottesdienstplan
Парафія- Gemeinde Düsseldorf
Новини - Nachrichten
Erklärung Seiner Allheiligkeit
Молімось за Україну
Ostern Пасха 2022
Єпархія - Eparchie
Tomos für die Ukraine
Церква - Kirche
Links
Kontakt - Impressum
     
 


Відгук на створення Конференції Православних Єпископів

in deutscher Sprache

Створення Конференції Православних Єпископів у Німеччині 27 лютого 2010 р. знайшло позитивний відгук серед німецької громадськості, в тім числі й найвищих державних репрезентантів, як також обох великих Церков у Німеччині. Про це повідомляє офіційний орган Єпископської Конференції (КОКіD) “Orthodoxie aktuell“ у своєму виданні за квітень 2010 року.

У своєму привітальному листі Федеральний Президент д-р Горст Кьолер висловлює радість з того приводу, що заснуванням “Єпископської Конференції у Німеччині створено орган, котрий репрезентує православних християн, для яких наша країна стала батьківщиною”. Від імени Федерального Канцлера д-р Анґели Меркель надіслав привітання федеральний міністер Роланд Пофалла, керівник Відомтсва федерального канцлера. У листі сказано: „Добрі стосунки з православною Церквою є для нас важливою справою. Тому ми з радістю налаштовані на подальший плідний діалог.” Привітання надіслали, серед інших, міністерпрезиденти Вільної Держави Тюрінґї, Вільної Держави Саксонії та Землі Гессен. Гессенський Міністерпрезидент Роланд Кох заявив: “Я переконаний, що об’єднання ...у православну Єпископську Конференцію становить важливий захід для ефективного втілення легітимних справ і інтересів православних християн у нашій країні.” Він з радістю налаштований на “конструктивну та довірливу співпрацю.”

Голова римо-католицької Конференції Єпископів, Фрайбурґзький Архиєпископ Роберт Цолліч, заявив, що він “з великою радістю довідався про заснування Конференції Православних Єпископів у Німеччині”, та що він “вважає за добрий признак внутрішньої екуменії православних єпископів у Німеччині, заснувати свою Конференцію. Плідні й різноманітні зв’язки, що їх утримує наша Конференція Єпископів з ... єпископами приналежними до Вашої Конференції, мають за собою довгорічіну традицію. Якщо Ви тепер об’єднуєтесь з метою кращого діалогу і внутрішнього комунікаційного процесу, котрий очевидно буде торкатись також богословських питань, то це радісна, назовні видима ознака бажання, спільно виступати.” У такому сенсі висловився Президент Відомства Евангелицької Церкви в Німеччині (EKD) д-р Германн Барт: “З надією на зростання спільноти” він поділяє “думку, що це помітно розширює перспективи для ще інтенсивнішої співпраці між EKD і Православною Церквою в Німеччині.”

Голова новоствореної Конференції Єпископів, Митрополит Ауґоустінос (Ламбардакіс), в Німеччині під час візиту до румунської громади у м. Фрайбурґ 14 березня 2010 року ще раз підкреслив значення Конференції: “До неї належать усі канонічні, це означає правомірні єпископи; ми проводимо спільні наради, ми вирішуємо спільно усі ті питання, які є для нас важливі, як навчання релігії, наші стосунки з німецькою державою, з іншими Церквами і т.п. Головою Конференції Єпископів є діючий митрополит Вселенського Патріархату, а в даний час це означає моя особа. Розуміється само собою, що усі єпископи зберігають свою відповідальність за свої єпархії, водночас відбувається все те, що може і повинно бути зроблено, зі спільною відповідальністю. Іншими словами: Ми говоримо одним голосом, тому що ми одна Церква.”

>>> Православнi Єпископи у Німеччині

>>> Повідомлення про створення
Конференції Православних Єпископів у Німеччині

_________________________________________________________________________