Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


Вселенський Патріарх Варфоломій I за єдність православного українського народу - Зустріч у м. Бонн

in deutscher Sprache

Вселенський Патріарх Варфоломій I під час свого офіційного візиту в Німеччині виступив за "відновлення єдності православного українського народу". Про це він заявив в інтерв'ю DW. Константинопольський Патріарх Варфоломій І назвав об'єднання українських православних церков і надалі актуальним. Він згадав про спроби ініціювати об'єднання православних церков в Україні під час свого візиту до Києва в 2008 році за часів президентства Віктора Ющенка, які не мали успіху. "Але ми не кидаємо цю справу. Це обов’язок Вселенського Патріархату і всього православ’я - відновити єдність православного українського народу", сказав Патріарх.

Вселенський Патріарх Варфоломій з 10 по 19 травня 2014 рoку перебував з офіційним візитом у Німеччині з нагоди 50-річчя існування в Федеративній Республіці Грецької Православної Митрополії, заснованої у 1963 році з осідком у м. Бонн. В міжчасі у Німеччині проживають близько 500 тисяч грецьких православних християн.

Oфіційний прийом

У м. Бонн 13 травня Грецька Православна Митрополія в Німеччині влаштувала у готелі Марітім офіційний прийом в честь Його Всесвятости. На початку свого слова Патріарх Варфoломій привітав представників церков у Німеччині, дипломатичних корпусів та численних запрошених гостей такими словами: "Христос Воскрес! З цим великоднім привітом любови, радости й надії ми звертаємося до Вас і сьогодні у цей полудній час у цьому гостинному домі, ми відчуваємо що 'Світло Христове освітлює всіх!'" Далі Патріарх сказав: "Під цим Світлом і в цьому Світлі воскреслого Господа ми прибули з Константинополя, з Вселенського Патріархату, у цю благословенну країну Німеччина. Під цим Світлом Христа ми сьогодні у полудній час зібралися, радіємо і зустрічаємося повсякчас у Світлі Воскресіння Христового."

Українську Православну Церкву представляв адміністратор Української Православної Західно-Європейської Єпархії, митрофорний протопресвітер Анфір Остапчук. При зустрічі, отримавши благословення, отець Анфір передав Його Всесвятості Патріарху Варфоломію найщиріші привітання від православних українців у Німеччині.

Зустрічі у Берліні

У рамках свого візиту до Німеччини Вселенський Патріарх Констaнтинополя, Варфоломій І, 14 травня у Берліні мав зустріч з пoлітичними чільниками Федеративної Республіки Німеччина. Під час бесіди з Федеральним Президентом Йоахімом Ґауком, Президентом Бундестаґу Норбертом Ламмертом та Федеральним канцлером Анґелою Меркель Патріарх Варфоломій підтвердив своє бажання досягнення миру та примирення у світі.

У своїй промові при зустрічі з Федеральним Президентом Йоахімом Ґауком Його Всесвятість Вселенський Патріарх наголосив: "Отже наша радість є великою, бо Бог сподобив нас бути з Вами і у Вашій країні, в якій проживають більше 1 мільйона православних християн різного національного походження, котрі ось вже протягом 50 років у свій спосіб збагачують суспільство."

Під час свого візиту в Німеччині Патріарх Варфоломій подякував обом великим церквам у Німеччині та урядовим установам за допомогу, котру вони надають православним християнам. Крім Берліна й Бонна Патріарх відвідав міста Штуттґарт, Франкфурт та Мюнхен.