Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


Комісії УПЦ КП та УАПЦ пропонують кроки до об’єднання двох Церков

in deutscher Sprache

8 червня 2015 р. у Михайлівському Золотоверхому монастирі, в Залі засідань Вченої ради Київської православної богословської академії, відбулося спільне засідання Комісій Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) та Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ).

У якості спостерігачів на засіданні були присутні ієрархи Константинопольського Патріархату - єпископ Української Православної Церкви в Канаді Іларіон (Рудник) та єпископ Української Православної Церкви США Даниїл (Зелінський). Вони були уповноважені Вселенським Патріархатом взяти участь у зустрічі Комісій, що засвідчує увагу і підтримку Матері-Церкви Константинопольської об’єднавчим процесам в Українському Православ’ї.

За підсумками роботи було прийнято спільний документ. В ньому висловлюється вдячність Його Всесвятості ВАРФОЛОМІЮ, Архієпископу Константинополя - Нового Риму і Вселенському Патріарху та Константинопольській Матері-Церкві, а також Українським Православним Церквам у Діаспорі, за надіслання спостерігачів у справі діалогу.

Констатується, що УАПЦ згідно рішень V Помісного Собору (4-5 червня 2015 р.) та УПЦ КП згідно рішень Священного Синоду (від 12 травня 2015 р.), мають намір і бажання у близькому часі об’єднатися у єдину Помісну Православну Українську Церкву.

 

Визнається, що відповідно до канонічних норм, Статутів обох Церков та законодавства України, довершення бажання об’єднатися можливе лише на спільному Об’єднавчому Соборі. Пропонується Предстоятелю УАПЦ і її Архієрейському Собору та Предстоятелю УПЦ КП і її Священному Синоду невідкладно, до 30 червня 2015 р., прийняти рішення про скликання Об’єднавчого Собору для остаточного об’єднання УАПЦ і УПЦ КП в єдину Помісну Церкву.

Часом скликання Об’єднавчого Собору пропонується 14 вересня 2015 р., день церковного новоліття. Місцем проведення Об’єднавчого Собору пропонується Свята Софія Київська.

>>> Повний текст англійською та українською мовами