Гoлoвнa - Start
Розклад Богослужiнь
Gottesdienstplan
Парафія- Gemeinde Düsseldorf
Новини - Nachrichten
Erklärung Seiner Allheiligkeit
Молімось за Україну
Ostern Пасха 2022
Єпархія - Eparchie
Tomos für die Ukraine
Церква - Kirche
Links
Kontakt - Impressum
     
 


В Бельгії вшанували пам’ять Святого князя Володимира Великого

in deutscher Sprache

Українська православна громада в східно-бельгійському місті Ґенк (Genk) у неділю 27 вересня 2015 року відзначила 1000-річчя кончини Святого рівноапостольного князя Володимира Великого.

Святу Божественну Літургію відправляв  настоятель храму Святого Архистратига Михаїла митрофорний протоієрей Віталій Дерев’янка.

Після Літургії святочна громада зібралася коло пам'ятника князю Володимиру встановленого перед входом до храму. Пам'ятник виконав бельгійський скульптор і подарував громаді.

Покладанням квітів у підніжжя пам’ятника  Київському князю Володимиру Великому Тимчасовий повірений у справах України в Королівстві Бельгія Андрій Кузьменко вшанував пам’ять Хрестителя українського народу.

На цей урочистий захід прибули віряни й з інших реґіонів Бельгії, а також з Нідерландів та Німеччини, в тому числі і від нашої парафії в Дюссельдорфі.

Від барачної церкви до собору

Засновниками української православної парафії в м. Ґенк були робітники з родинами, котрі в квітні 1947 року прибули залізничним транспортом у бельгійську провінцію Лімбурґ з табору м. Корнберґ на американській окупаційній зоні у повоєнній Німеччині. Вони поселилися у районі Звартберґ м. Ґенк і працювали у вугільних копальнях. Свідомі своєї православної віри українці організувалися і влаштували у приділеному їм бараці церкву, де впродовж тривалого часу і відправлялися Богослужіння. Час минав і барак поволі підупадав. Так постав план побудови нового храму, ініціяторкою і рушійною силою якого була паніматка Фріда Дерев’янка.

         

Цей план був схвалений ієрархами на Соборі Української Автокефальної Православної Церкви у Діаспорі у вересні 1978 року в Лондоні і приурочений ювілею 1000-ліття Хрещення Руси-України в 1988 році. І так, працею та стараннями власної громади, пожертвами від української спільноти у Вільному Світі, за підтримкою віруючих інших конфесій та за сприянням місцевої бельгійської адміністрації церква і прицерковні будівлі були побудовані і освячені 24 серпня 1986 року.

Свято-Михайлівська Церква у м. Ґенк є виявом єднання українців у діяспорі з їх батьківщиною. Це єдиний храм Божий Української Православної Церкви у Західній Європі побудований в українському стилі.

Біля храму в 2003 році був поставлений громадою пам’ятник жертвам Голодомору, штучно спричиненого сталінським режимом проти українського народу.

Для багaтьoх українцiв своя громадa служить осередком їх духовного й культурного життя. З початку 1990-их років громаду поповнюють новоприбулі з України.

Після Богослужiнь прихожани мають можливість зустрітися з друзями та познайомитися з своїми земляками. Біля церкви працює недільня школа для дітей.

Адреса церкви:
Oekraïens-Orthodoxe Kerk
Hulshagenstraat z/n
3600 Genk, Belgium