Гoлoвнa - Start
Розклад Богослужiнь
Gottesdienstplan
Парафія- Gemeinde Düsseldorf
Новини - Nachrichten
Erklärung Seiner Allheiligkeit
Молімось за Україну
Ostern Пасха 2022
Єпархія - Eparchie
Tomos für die Ukraine
Церква - Kirche
Links
Kontakt - Impressum
     
 


Українська православна громада відзначила Свято Покрови Пресвятої Богородиці

in deutscher Sprache

У неділю, 16-го жовтня 2016 р. українська православна громада в м. Дюссельдорф відзначила свято Покриви Пресвятої Богородиці і Вседіви Марії. Після Св. Літургії і Молебня вірні зійшлися у прицерковнім залі на спільну трапезу. Відправляли протоієрей Віталій Дерев’янка з Бельгіі і настоятель протопресвітер Анфір Остапчук.

Покрова - це особливо шанований празник на Україні і в діаспорі, якому присвячено багато храмів. У минулі часи у самому центрі української козацької Держави, на Запорізькій Січі, була збудована церква у честь Свята Покрови Божої Матері. У наш час на Україні це свято було офіційно введне 14-го жовтня 2014 р. як "День Захисника України". З Покровом Божої Матері український народ також у минулому пов’язував свою боротьбу за звільнення від біди, переслідування й поневолення. Також сьогодні, як ніколи, Україна потребує наших молитов і прохань до Матері Божої за її захистом.

Свято Покрови Божої Матері було впроваджене Православною Церквою у 12-у столітті і відзначається 14-го жовтня. Воно бере свій початок з легенди про чудесне явлення Пресвятої Богородиці св. Андрію та його учневі Епіфанію у 5-у столітті  в храмі "Влахернської Богоматері" у Константнополі. Одного часу, коли Константинополю грозила небезпека, мешканці міста зібралися у храмі на молитву. Під час молитви явилась Божа Мати св. Андрію і його учневі. Вона молилася за людей і розпростерла для їх захисту свій Покров (грецькою мовою: омофор). Рядом з нею молилися св. Апостоли, пророки, мученики і всі святії. Це чудесне явлення Богоматері осмілило людей і їм вдалося з Божою поміччю прогнати ворогів.

У нас українців є своя легенда про чудесне явлення Богоматері над Почаєвом, оточеної ангелами з мечами для порятунку Почаївської Лаври, коли у час турецько-польскої війни у 1675 році монастир облягло військо турків і татар. Козаки гетьмана Дорошенка були далеко від Почаєва; вони стояли біля Чигирина. Монахи і люди були залишені на власні сили. Ті, що не могли оборонятися, зібралися на молитву в Святотроїцькій церкві і молилися перед Чудотворним Образом Пресвятої Богородиці та Мощами Преподобного Іова Почаївського. Під час молитви над монастирем явилась Божа Мати на хмарі оточена ангелами з мечами. Вона розгорнула Свій Покров на захист монастиря і людей. Коли турки й татари посилали свої стріли на це небесне видіння, то стріли верталися назад і потрапляли в тих, хто стріляв. Це небесне явлення викликало у них замішання і паніку, і вони кинулися на втечу. Сталася ця подія 23 липня 1675 р. Митрополит Канади Іларіон Огієнко описує цю подію у своїй книзі "Фортеця православ’я на Волині – Свята Почаївська Лавра" (Див. Рідна Церква, Новий Ульм, 1975, ч. 104).

Ця подія відображена у народній думі невідомого автора, текст якої починається словами: "Ой зійшла зоря вечоровая, над Почаєвом стала, виступало турецькеє військо, як та чорна хмара..." У той час отець Залізо вийшов із своєї монашої келії і з слізьми на очах взивав до Божої Матері: "Ой, рятуй, рятуй, Божая Мати, монастир загибає!" І Божа Мати явилася над хрестом церкви. Вона завертала кулі турків і татар і врятувала монастир. Цю думу поклав на музику Микола Леонтович, а аранжував Олександр Кошиць і вона стала дуже популярною серед українського народу.

Ми святкуємо не лише історичну подію, не лише поміч Божої Матері місту Константинополю чи Почаївській Лаврі. Цим святом підкреслюється віра православних християн у Захист Пресвятої Богородиці для всіх християн.

Ікона Покрови Пресвятої Богородиці і Вседіви Марії з церкви української православної громади в оселі Бекгоф для біженців із Східньої Європи й Прибалтики у м. Білефельд-Зеннештадт (1958-2008); Богоматір зображена з розпростертим Покровом-Омофором.

Омофор є частиною літургійного єпископсько облачіння і означає служіння людям; у переносному значенні - високий духовний захист і опіку.