Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


Вселенський Патріарх Варфоломій І зустрівся із Прем’єр-міністром України Гройcманом

Владика Даниїл взяв участь у зустрічі

in deutscher Sprache

15 березня 2017 року Його Всесвятість Патріарх Вселенський Варфоломій І зустрівся з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом в офісі Константинопольської Патріархії в Стамбулі, Туреччина. Разом із Вселенським Патріархом Прем’єр-міністра зустрічали Митрополит Франції Еммануїл, Митрополит Смирни Варфоломій, що також є Головним Секретарем Священного Синоду Вселенського Патріархату, та Архієпископ Української Православної Церкви США Даниїл, що також є Керуючим Єпископом Української Православної Західноєвропейської Єпархії (УАПЦ в Діаспорі).
 
Глава Уряду високо оцінив провідну роль Вселенського Патріархату та особисто Архієпископа Константинопольського - Нового Риму Варфоломія І щодо підтримки єдності Українського Православ’я. "Ми надаємо величезне значення нашій співпраці. Українці прагнуть до єдиної церкви, і Ваша роль є надзвичайно важливою, - підкреслив він. - Ми сповнені глибокої поваги до Вашої Всесвятості за Вашу підтримку єдності Українського Православ'я."

У свою чергу, у відповідь на слова Прем’єр-міністра, Вселенський Патріарх подякував Українському народу "за їхню глибоку віру та вірність до Церкви … Ми молимося за те, щоб Український народ об'єднався в одну церкву, - зазначив Патріарх. - Церква-Мати Константинополя допоможе Вам отримати таку об'єднану церкву … Ми можемо бути оптимістами щодо майбутнього", - додав він.
 
Глава Уряду подякував Вселенському Патріарху за увагу та зусилля у врегулюванні поточної ситуації в Україні та підтримки Українського народу в умовах Російської агресії.

"Хочу подякувати за мудрість, благословення і любов до України, що дбаєте за Україну і молитвами підтримуєте нас у такий складний час. Як Ви і сказали, ми бачимо оптимістичне майбутнє у єдиній демократичній країні", - наголосив Володимир Гройсман.
 
Прем’єр-міністр також зауважив значення Вселенського Патріархату у проведенні Всеправославного Собору на острові Крит в червні 2016 року, що став видатною подією для Світового Православ’я. Окрім того, Прем’єр-міністр України подякував за рішення та благословення Вселенського Патріарха щодо проведення богослужінь у церкві Святого Миколая для Української Православної громади Стамбула.
 
У свою чергу, Вселенський Патріарх зазначив: “Ми вітаємо усю улюблену Українську націю з Патріархії Вселенського Патріархату не як іноземців, а як улюблених духовних дітей цієї Церкви-Матері. Духовні відносини, які об'єднують Матір-Церкву з українцями, ніколи не зникали. Ми близькі до Вас, особливо коли Вам важко, ми супроводжуємо Вас нашими молитвами і благословенням…Ми шлемо своє благословення, любов і заінтересованість кожному українцю без виключень”.
 
Під час офіційного візиту до Патріархії, Прем’єр-міністра супроводжували між іншими Володимир Кістіон - Заступник Прем’єр-міністра, Тарас Кутовий – Міністр аграрної політики та продовольства, Лілія Гриневич – Міністр Освіти, Андрій Сибіга – Посол України в Туреччині (Анкара), Максим Вдовиченко -  виконуючий обов’язки Генерального Консула України в Туреччині.

На закінчення свого офіційного візиту Глава українського Уряду також відвідав Патріаршу Церкву Святого Георгія.

>>> Slideshow

(за: uocofusa.org, kmu.gov.ua)