Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРАЇНИ ОТРИМАЛА ТОМОС ПРО АВТОКЕФАЛІЮ

in deutscher Sprache

9 січня 2019 року члени Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату підписали Патріарший і Синодальний Томос про надання автокефального церковного устрою Православній Церкві України. Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій I. підписав Томос під час спеціальної церемонії 5 січня в Патріаршій церкві Святого Георгія на Фанарі.

6 січня вперше її Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Епіфаній співслужив з Вселенським Патріархом Варфоломієм і отримав з його рук Томос - як грамоту про визнання самостійності української Церкви.

7 січня Президент Петро Порошенко разом з Митрополитом Київським і Всієї України Епіфанієм внесли Томос до собору Софії Київської. Томос про автокефалію Православної Церкви України було урочисто встановлено перед іконостасом в Софії Київській. Блаженнійший Митрополит Епіфаній разом із ієрархами Православної Церкви України провів святкову Різдвяну Літургію.

В своєму слові до пастви Блаженнійший Митрополит Епіфаній наголосив, що "двері єдиної помісної Православної Церкви відкриті для усіх, хто бажає разом служити Богові та її народові" і закликав до любові та єдності.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній привітав усіх зі святом Різдва Христового та Новим роком. Він нагадав, що назавжди увійдуть в історію нашої церкви і держави 15 грудня 2018 року, коли в древніх стінах Софії Київської відбувся Об’єднавчий собор Православної Церкви України, та 5 і 6 січня 2019 року, коли було проголошено, підписано та вручено Томос про автокефалію.

"Це вияв особливої Божої милості до нашого народу. За що ми не перестаємо дякувати Богові", - сказав Блаженнійший Митрополит Епіфаній та висловив слова подяки Вселенському Патріарху Варфоломію та Президенту України Петру Порошенку, "турботами яких наша правдива Українська Православна Церква увійшла до родини православних церков як автокефальна та рівна з усіма іншими".

за: Вселенський Патріархат, Президент України