Гoлoвнa - Start
Розклад Богослужiнь
Gottesdienstplan
Парафія- Gemeinde Düsseldorf
Новини - Nachrichten
Єпархія - Eparchie
українською
Tomos für die Ukraine
Церква - Kirche
Links
Kontakt - Impressum
     
 


Архієпископ Даниїл

Правлячий Єпископ Західно-Європейської Єпархії Української (Автокефальної) Православної Церкви в Діаспорі

in deutscher Sprache

Уродженець України, єпископ Даниїл (мирське ім'я: Володимир Зелінський) народився в маленькому містечку Бучач Тернопільської області. Він виростав у цьому краю, там він закінчив місцеву середню школу і поступив на перший курс богословських студій в Івано-Франківській Семінарії у вересні 1993 року. Після навчання в Україні Володимир емігрував до США в 1996 році з метою продовжувати студії в католицькому університеті Америки, а також у католицькій семінарії домініканів (Dominican House of Studies) у Вашингтоні. У цей час він прийняв Святе дияконське свячення.

У 2000 році диякон Володимир був прийнятий в УПЦ США і поступив в  Українську Православну Духовну Семінарію св. Софії в South Bound Brook, Штат Нью Джерсі. Попередні багаторічні богословські студії і високиий рівень знань дозволили диякону Даниїлу завершити програму православного богослов'я протягом двох років. Він водночас вписався на студії прикладного православного богослов'я в університеті Баламанд, Святий Антіохійський Патріархат (Antiochian House of Studies, США) і в 2002 році здобув ступінь маґістра богослов'я.

Диякон Володимир був висвячений на священика Архієпископом Антонієм 12 травня 2001 року в українскій православній Церкві-Пам'ятнику Св. Апостола Андрія Первозавнного у South Bound Brook, Нью Джерсі. 22 травня 2002 року Архієпископ Антоній звершив чин його монашого постригу в якості ієромонаха з ім'ям Даниїл в українському православному монастирі св. Іллі в Довер, Флорида.
Після його монашого постригу о. Даниїл був призначений помічником редактора Українського Православного Слова (UOW), офіційного православного видання Української Православної Церкви США. У вересні 2002 року він став головним  редактором UOW і залишається на цьому становищі по сьогодні. Також в 2002 році Архиєпископ Антоній призначив о. Даниїла директором відділу зв'язків Консисторії з громадськістю, який публікує щорічний церковний календар і обслуговує веб-сайт УПЦ США.

У 2003 році о. Даниїл поступив у Піттсбурзьку Теологічну Семінарію і задовільнивши усі вимоги успішно закінчив її з академічним ступенем доктора богослов'я - Doctor of Ministry, який був присвоєний йому під час церемонії відкриття семінарських навчань в травні 2007 року.

У 2005 році о. Даниїл був призначений духовним наставником Об'єднаних Українських Православних Сестрицтв і духовним опікуном програми допомоги Церкви сиротам в Україні. Архімандрит Даниїл очолює цю благодійну місію вже протягом останніх чотирьох років.

З січня 2006 року ієромонах Даниїл служив в армії США в ранзі офіцера корпусу капланів. Спочатку він навчався в школі капланів армії США в Форт Джексон, Південна Кароліна, яку закінчив у квітні того ж року і служив  в одній з медичних бригад армії Сполучених Штатів.

Під час Божественної Літургії з нагоди відкриття 18-го Звичайного Собору УПЦ в США 3 жовтня 2007 року ієромонах Даниїл був возведений в сан архімандрита Митрополитом Константином. Кілька днів по тому, 6 жовтня 2007 року, той же Собор обрав архімандрита Даниїла в якості кандидата на єпископа для УПЦ США.

9 січня 2008 року Його Все-Святість Вселенський Патріарх, Великий і Священний Синод Константинополя офіційно обрали і ритуально включили архімандрита Даниїла до диптихів Св'ятого Православ'я як титульного єпископа Памфілону (Pamphilon). Єпископська хіротонія Преосвященнішого Владики Даниїла відбулася 10 травня 2008 року в українському православному Свято-Володимирському Соборі в м. Пармі, Штат Огайо, США.

Владика Данилї став знаним в УПЦ США і за їх межами як той, до кого інші можуть звернутися коли вони шукают поради, утішіння і щирої розмови. Його часто запрошують виступити з лекціями та доповідями в різних парафіях і організаціях - як українських так і неукраїнських, а також православних і інославних. Після упокоєння бл. пам'яті Митрополита Константина (21 травня 2012), Владика Даниїл взяв на себе обов'язки заступника Голови Ради Єпископів УПЦ США.

На позачерговому Соборі Української Православної Церкви в США (6 жовтня 2012 року) Преосвященніший Єпископ Даниїл був номінований і обраний на становище Президента Консисторії Української Православної Церкви в США. В суботу 26 січня 2013 року, після інтронізації Його Високопреосвященства Митрополита Антонія, Преосвященніший Єпископ Даниїл взяв на себе обов'язки Президента Консисторії Української Православної Церкви США в духовному центрі УПЦ США в South Bound Brook, Нью Джерсі.

Протягом 11-го Собору Української Православної Церкви в Діаспорі, що проходив в Мюнхені, Німеччина, з 31 жовтня по 1 листопада 2015 року, Високопреосвященніший Митрополит Української Православної Церкви в Діаспорі Антоній повідомив учасників Собору, що він докооптував Преосвященнішого Даниїла до складу Церковної Ради Єпископів з метою активізації праці Ради. Собор прийняв це рішення одностайною позитивною відповіддю.

Після відходу Його Еміненції Архиєпископа Іоана на спочинок Преосвященніший Владика Даниїл 24 липня 2016 року був призначений Його Високопреосвященством Митрополитом Української Православної Церкви в Діаспорі Антонієм Правлячим Єпископом Західно-Європейської Єпархії Української (Автокефальної) Православної Церкви в Діаспорі.

На XXI-му Звичайному Соборі Української Православної Церкви США, який відбувся з 19 по 22 жовтня 2016 року в Осередку Митрополії (Савт Бавнд Бруці, Н. Дж.), Митрополит Антоній звернувся до всіх присутніх на Соборі, що багато людей, говорили з ним про величезну відповідальність яку взяв на себе Преосвященніший Єпископ Даниїл за десять років свого єпископства - величезна кількість людей, яким він не тільки помагає в нашій Церкві тут, в США, але крім того, в Україні і безцінну роботу, яку він робить для Церкви та її народу, віддаючи свій час, свої навики та зусилля - що Преосвященніший Владика повинен бути номінований на Архієпископа. Всі учасники Собору оплисками привітали Владику та за резонансною згодою вигукнули "Аксіос! Аксіос! Аксіос!".