Гoлoвнa - Start
Розклад Богослужiнь
Gottesdienstplan
Парафія- Gemeinde Düsseldorf
Новини - Nachrichten
Erklärung Seiner Allheiligkeit
Молімось за Україну
Ostern Пасха 2022
Єпархія - Eparchie
Tomos für die Ukraine
Церква - Kirche
Links
Kontakt - Impressum
     
 


Візит Архиєпископа Іоана в Новому Ульмі

in deutscher Sprache

У суботу 24 січня 2009 року пополудні Високопреосвященніший Архиєпископ Іоан Дерев’янка у супроводі митрофорного протопресвітера Анфіра Остапчука прибув з пастирським візитом до української православної парафії Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Новому Ульмі, де настоятелем отець протоієрей Валентин Гаврилюк.

Одночасно прибули отець протоієрей Валентин Смоктунович з Мюнхену, а також члени Вищого Церковного Управління УПЦ в Німеччні. При цій нагоді відбулася нарада членів ВЦУ, на котрій Владика Іоан був одноголосно обраний його головою у зв’язку з призначенням керуючим єпископом Лондонським і Західно-Європейським. Опісля о 17-й годині о. протоієрей Смоктунович відправляв Вечірню. Хором керував настоятель Валентин Гаврилюк. Після Вечірні пані-матка Єлисавета запросила усіх присутніх на вечерю у парафіяльнім залі.

Святочна Архиєрейська Літургія

З великою радістю громада вітала свого архипастиря. У неділю 25 січня о 10-й годині зібралися хористи, парафіяни і гості у маленькім з любов’ю влаштованім храмі.

При вході до храму піднесли Владиці квіти, 92-річний староста Ляшук зустрів його з хлібом і сіллю, а настоятель Валентин Гаврилюк сказав привітальне слово.

На Св. Літургії Владиці співслужили протопресвітер Анфір Остапчук, настоятель парафії м.Дюссельдорф, о. протоієрей Валентин Смоктунович та протодиякон Олег Євсевськиий. З піднесеним молитовним настроєм співали місцеві хористи і прибулі з Мюнхену під керівництвом отця Валентина Гаврилюка.

Апостола читав Олександер Смоктунович. Прислуговували чтеці Олександер Смоктунович і Олег Кратт та Давид Смоктунович, Михайло Гаврилюк й Дарий Дубицький.

Вшанували пам’ять митрополита Анатолія

По закінченні Св. Літургії Високопреосвященніший Владика Іоан і духовенство відправили Літію за митрополита Анатолія Дублянського, котрий упокоївся у 1997 році і спочиває на місцевому цвинтарі. Опісля вони відвідали його могилу.

Владика Іоан також відвідав могилу в 1963 році спочилого, за радянської влади репресованого українського письменника Івана Багряного.

На цвинтарі існує українська дільниця з індивідуальними могилами та спільною могилою з пам’ятником для відомих і невідомих погиблих. День закінчився прийняттям влаштованим настоятелем і громадою у неподалік розташованім ресторані.

Про парафію і її настоятеля

Хрестовоздвиженська церква була влаштована у 1991 році в одній з американських війскових казарм при вул. Гіртштрассе. Приміщення до того часу служило як зал засідань військового суду. Отець Гаврилюк і пані-матка Єлиcавета з допомогою парафіян пристосували його для церковного вжитку. Сама парафія бере свої початки від перших повоєнних років.

Протоієрей Валентин Гаврилюк народився у 1963 році в Польщі, абсольвент Варшавскої Богословської Академії. До рукоположення працював як церковний диригент. У грудні місяці 1990 року прибув до Німеччини і в тому ж місяці був висвячений Архиєпископом Анатолієм на диякона і священика для обслуговування вірних парафії в Новому Ульмі та інших громад.

_________________________________________________________________________

Архиєпископ Іоан  >>>