Гoлoвнa - Start
Розклад Богослужiнь
Gottesdienstplan
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Links
Kontakt - Impressum
     
 


25 років Свято-Михайлівській церкві в Ґенку

in deutscher Sprache

Українська православна громада в східно-бельгійському місті Ґенк у неділю 25 вересня 2011 року святкувала 25-літній ювілей своєї церкви св. Архангела Архистратига Михаїла. Св. Божественну Літургію відправляв преосвященний Владика Даниїл з США з благословення Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Константина.

Свято-Михайлівськa церквa в ҐенкуЗустріч Владики перед входом до церкви

Владиці Даниїлу співслужили протоієрей Віталій Дерев’янка, настоятель ставропігійного Собору св. Архистратига Михаїла в м. Ґенк, та троє о. протоієреїв з Великобританії: прот. Богдан Матвійчук, Голова Консисторії УАПЦ, прот. Євген Стасюк, настоятель катедрального Собору св. Преображення м. Лондон, та прот. Володимир Колодницький. Співав парафіяльний хор під керівництвом Саши Теніссена.

Владика благословляє громадуХор

Серед гостей були бурґомістр Вім Дріес, міністер охорони здоров’я Фландрії Йо Вандеурцін, єпископ римокатолицької дієцезії Гассельт, монсіньйор Патрік Гооґмартенс, і Радник Посольства України в Брюсселі Ян Омельченко. Після Літургії вони висловили парафії і її настоятелю свої привітання.

Владика проповідує перед громадоюВладика з митрофорними протоієреями

На Літургії протоієрей Віталій Дерев’янка і протоієрей Богдан Матвійчук за їх служіння на добро Церкви Христової і на Славу Божу були нагороджені Владикою Даниїлом митрою.

Владика Даниїл і бельгійські гостіМистецька група з Владикою, отцем Віталієм і пані-маткою Фрідою

Багато вірян і гостей прибули з ближчих і дальших сторін на це ювілейне свято. На прийнятті влаштованім місцевою громадою у церковнім дворі вони мали нагоду поспілкуватися. Пополудні мистецька група зі Львова "Високий Замок" порадувала учасників ювілейного свята концертом духовної музики.

Від барачної церкви до катедрального Собору

Від часу її заснування у 1948 році (див. наш репортаж до 60-літнього ювілею громади) Богослужіння відправлялися у барачній церкві, яка вже тоді була мало придатною для користування. Підкінець барак трeбa було звільнити і після того громада відправляла свої Богослужіння в орендованому приміщенні в м.Ґенк, поки була завершена будова церкви і прицерковних приміщень і звершене їх освячення 24 серпня 1986 року. Новозбудована церква була віддана під покров св. Архангела Архистратига Михаїла.


1. Освячення надкупольних хрестів, серпень 1985 p.

2. Хор з Дюссельдорфу під час освячення церкви, 1986 p.

3. Духовенство на освяченні церкви, 1986 p. 1-й ряд зліва: Архиєпископ Антоній, Митрополит Константин,
Архиєпископ Анатолій, Архипресвітер Палладій

__________________________________________________________________________

>>> Ґенк, Бельгія - 60-ліття парафії