Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


Торжество Православія у Дюссельдорфі - Єпископи КОКіД служли Божественну Літургію. Преосвященніший Владика Андрій співслужив

in deutscher Sprache

Уже стало традицією, що у першу неділю Великого посту, Неділю Православія, щороку єпископи Об'єднання православних (канонічних) єпархій у Німеччині - КОКіД (що означає Комісія Православних Церков у Німеччині), спільно служать Божественну Літургію. Встановлено цей празник на Помісному Соборі в Константинополі у 842 році на спогад остаточної перемоги над іконоборством. Іконоборці відкидали шанування св. ікон. З постановою Собору православіє і шанування св. ікон стали однозначними. З того часу Православна Церква відзначає Неділю Православія як великий празник.

Xрам Св. Сави сербської православної парафії м. ДюссельдорфЦьогорічне Торжество Православія відбулося 16 березня 2008 p. у храмі Св. Сави сербської православної парафії м. Дюссельдорф. О год. 10­-й розпочалася Божественна Літургія очолювана Його Високопреосвященством Ауґустином, Митрополитом Грецької Православної Митрополії в Німеччині й Екзархом Центральної Європи. Співслужили йому шість єпископів: Єпископ Константин - Cербська Православна Церква, Архиєпископ Лонґін і Архиєпископ Феофан -Російська Православна Церква Московського Патріархату, Єпископ Агапит - Російська Православна Церква за кордoнoм, Митрополит др. Серафім - Румунська Православна Церква, Єпископ Андрій - Західноєвропейська Єпархія Українськoї Православнoї Церкви в дiacпopi. У вівтарі молились шість священиків, два диякони, іподиякони і вівтарні прислужники. Храм був переповнений вірними сербської парафії та з інших місцевих парафій.

Після Божественної Літургії єпископи з кoротким словом звернулися до вірних. Митрополит Аугустин промовляв про значення цього свята для Православної Церкви. Він oсобливо наголосив, що співслужили сім канонічних єпископів з різних юрисдикцій, але що всі вони представляють Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Сербський єпископ Константин як господар і гостеприємець сердечно вітав Владик, гостей і всіх присутніх. Владика Андрій сказав коротке слово на євангельську тему.

Архиєпископ Кліну Лонґін на прийнятті влаштованім сербською парафією у прицерковнім залі у своїй промові від імени КОКіД вітав Його Високопреосвященство Митрополита Аугустина, Екзарха Центральної Європи, з його 70­літтям. Владика Лонґін високо оцінив діяльність ювілята на Добро Православної Церкви та на Славу Божу і висловив найщиріші побажання на наступні роки його життя та діяльності.

Нарада єпископів КОКіД

Архиєпископ Феофан, Єпископ Константин, Митрополит Ауґустин, Архиєпископ Лонґін, Митрополит Серафім i Єпископ АндрійВ суботу 15 березня у приміщенні сербської православної парафії в Дюссельдорфі відбулася чергова Сесія єпископів­-членів КОКіД під головуванням Його Високопреосвященства Митрополита Аугустина, Екзарха Центральної Європи, у котрій також взяв участь преосвященніший єпископ Андрій, Лондонський і Західноєвропейський, у супроводі митрофорного протопресвітера Анфіра Остапчука, настоятеля української православної парафії у Дюссельдорфі, як постійного представника у КОКіД.

Hа таких нарадах обговорюються спільні внурішні церковні справи, актуальні питання церковного життя, міжконфесійні стосунки, участь в eкуменічних заходах і інші питання співпраці. Об'єднання має також за мету виступати організовано назовні і говорити одним голосом в інтересах Об'єднання та її членів.

Владика Андрій і всі учасники після наради мали нагоду бути присутніми на Вечірні, котру відправляли місцеві сербські священики. Преосвященніший Владика Андрій після Вечірні оглянув католицьку церкву Христа Царя у районі Оберкассель м. Дюссельдорф, де з січня цього року відправляються Богослужіння української православної громади.

Більше 10-ти років членства в КОКіД

З актуального приводу слід згадати, що Українська Православна Західноєвропейська Єпархія належить до Комісії Православних Церков у Німеччині (КОКіД) від вересня 1997 року. Прийняття єпархії до KOKiД було схвалено одноголосно усіма членами цього Об'єднання єпархій на його засіданні 13 вересня 1997 року у м. Кьольн, про що в офіційному органі КОКїД "Orthodoxie Aktuell" за жовтень 1997 року було опубліковано офіційне повідомлення. Це відбулося ще за життя Митрополита Парижського і Західноєвропейського Анатолія Дублянського. Він дуже радів цим вже передчуваючи свою скору кончину. Владика Анатолій упокоївся 28 жовтня 1997 року у Новому Ульмі, де і був похований. Від того часу вже минуло трохи більше як десять років.

З офіційного повідомлення КОКіД від 13 вересня 1997 р.

"За згодою єпископів та делегатів VIII-ї Сесії Kомісії Православних Церков у Німеччині 13 вересня 1997 року у м. Кьольн Українська Православна Західноєвропейська Єпархія очолювана Митрополитом Созопольським, високопреосвященнішим єпископом, почесним дp-ом Анатолієм Дублянським, вул. Фіннінґер Cтр. 10, 89231 Новий Ульм, була прийнята як новий член Комісії Православних Церков у Німеччині, так що вона відповідно до її канонічного статусу буде представлена у рамках спільної делегації Вселенського Патріархату. Це стало можливим після того, як Українська Православна Західноєвпропейска Єпархія набула канонічний статус і подала заяву на членство в Комісії... Комісія Правовславних Церков у Німеччині з великою радістю вітає свого нового члена..."

Цей документ підписали: Проф. др. др. Анастасіос Калліс, голова Комісії Православних Церков у Німеччині, і Митрополит Анатолій Дублянський. (Див. Orthodoxie Aktuell, за жовтень/ Oktober 1997, ст. 24-25)

Члени КОКіД

1. Вселенський Константинопольський Патріархат
»  Грецька Православна Митрополія в Німеччині, Екзархат Центральнльної Європи
»  Екзархат православних парафій російської традиції у Західній Європі
»  Українська Православна Західноєвропейська Єпархія

2. Грецька Православна Церква Антіохії
»  Митрополія Західної і Центральної Європи (rum-orthodox)

3. Московський Патріархат
»  Постійне представництво Російської Православної Церкви в Німеччині
»  Берлінська Єпархія Російської Православної Церкви в Німеччині МП

4. Сербська Православна Церква
»  Єпархія Центральної Європи

5. Румунська Православна Церква
»  Румунська Православна Митрополія на Німеччину, Центр. та Північну Європу

6. Болгарська Православна Церква
»  Єпархія Західної і Центральної Європи

7. Грузинська Православна Церква
»  Західноєвропеська Єпархія

(Див. www.kokid.de)

__________________________________________________________________________

Православна участь у Конґресі Євангелицької Церкви в Кельні
Головним заходом православних на Євангелицькому церковному конґресі була Свята Божественна Літургія у сербській православній церкві Воздвиження чесного Хреста Господнього в м. Кельнi у суботу 9 червня 2007 p.  >>>