Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


               Українська православна Св.-Миколаївська парафія
                                              в м. Дюссельдорф
                                                   (з 1962 року)

in deutscher Sprache

Минуло понад 60 років з того часу, як у м. Дюссельдорф повстала українська православна громада. Це стало можливим з побудовою церкви Св. Миколая Чудотворця у дільниці міста Верстен неподалік оселі для т.зв. "бездержавних чужинців".

Церква і прицерковні приміщення були збудовані у 1961 році у рамках "Року втікача" для православних християн чотирьох національностей – українців, сербів, румунів і росіян – і знаходилась під опікою благодійного закладу Євангельської Церкви "Діяконішес Верк" у Рейнщині.

У більшості були це старші віком, немічні, хворі люди, родини з дітьми, котрі залишилися після війни в Німеччині, не могли емігрувати і ще проживали в таборах скитальців.

Священики нашої парафії

З ліквідацією таборів потрібно було на нових місцях поселення наново організовувати церковне життя. Першим настоятелем парафії у Дюссельдорфі від часу її заснування і до травня 1968 року був отець протоієрей Дмитро Васильчук. Він обслуговував також українські православні громади у містах Ессен, Дортмунд, Кельн, Крефельд і Білефельд-Зеннештадт. Отець протоієрей Дмитро Васильчук помер у травні 1968 року і був похоронений на українській дільниці цвинтаря "Вальдфрідгоф" у Мюнхені.

На його місце був призначений отець протоієрей Григорій Матвієнко з м. Оснабрюк, котрий обслуговував прафію у Дюссельдорфі до середини 1972 року. Після того отець протоієрей Григорій Матвієнко був призначений для опіки українськими православними вірянами у м. Гамбург і північній Німеччині й Швеції. Протоієрей Григорій Матвієнко помер у грудні 2007 році в Дюссельдорфі, де і похований.

Настоятелем парафії у м. Дюссельдорф в 1972 poці став отець протоієрей Анфір Остапчук. Він також опікувався парафіями в Кельні, Ессені, Франкфурті-на-Майні, а іноді також у Білефельд-Зеннештадті, яких сьогодні вже не існує. Митрофорний протопресвітер Анфір Остапчук помер у грудні 2021 року та був похований у м. Бергіш-Гладбах-Пафрат.

З 2010 року громадою опікувалися отець протоієрей Анфір Остапчук та отець протоієрей Віталій Дерев’янка з бельгійського міста Генк - з 2019 року отець протоієрей Володимир Сорока, а з 2022 року також отець Андрій Балух.

Православний осередок у Дюссельдорф-Верстені у його початковій формі проіснував до 2007 року. В 2008 та 2009 роках богослужіння української православної громади відправлялися у римо-католицькій церкві Христа Царя, Дюссельдорф-Оберкассель. Тією церквою тоді вже користувалася українська греко-католицька громада. На початку 2010 року цю церкву було закрито.

З квітня 2010 року українські православні богослужіння відправляються в римо-католицькій церкві св. Августина (In der Elb 2, 40229 Düsseldorf-Eller). Ми вдячні католицькій громаді св. Аугустина у м. Дюссельдорф за її гостинність.

Осередок релігійного, духовного й культурного життя

Для багатьох українців своя громада служить осередком їх релігійного, духовного й культурного життя. По неділях і у святкові дні вони сходяться з столиці землі Північний-Рейн Вестфалія Дюссельдорфу, a також з Кельну, Бонну, Крефельду, Вупперталю, Ессену, Дортмунду та інших міст. Після богослужінь прихожани мають можливість зустрітися з своїми друзями та знайомими, обмінятися інформацією, познайомитися з своїми земляками.

Пропонуємо поглянути на минуле в знімках.
Mаємо фотоматеріал від 1968 року >>>

_________________________________________________________________________