Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


Зустріч з колишніми примусовими робітниками з України

in deutscher Sprache

Починаючи з 2001 року місто Дюссельдорф запрошує колишніх примусових робітників, котрі у час націонал-соціалізму мусіли працювати у Дюссельдорфі. Меморіальна організація "Mahn- und Gedenkstätte Düsseldorf" займаєтся дослідженням усіх груп жертв націонал-соціалізму. Вона вивчає долі гостей і організовує відповідну культурну й туристичну програму.

У вересні 2008 року прибула група колишніх примусових робітників з України в Дюссельдорф, віком понад 80 років. У суботу 20 вересня 2008 p. відбулося покладання квітів на місці поховання колишніх примусових робітників на дюссельдорфському цвинтарі "Nordfriedhof" та була відслужена панахида за душі спочилих. Відправляв настоятель української православної громади міста Дюссельдорф отец Анфір Остапчук. Присутніми були гості з України, представники міста Дюссельдорф, меморіальної організації та група учнів гімназії імені сестри і брата Шолл міста Дюссельдорф.

Наступного дня, 21 вересня, колишні примусові робітники з України були разом зі своїми німецькими опікунами на Богослуженні української православної громади у церкві Христа Царя у Дюссельдорфі та були гостями української громади.

Після Богослуження у церкві український консул з Бонну, пан Ярослав Баран, звернувся з привітальним словом до своїх співвідчизників та німецьких гостей. Під час трапези гості з України та парафіяни української громади у Дюссельдорфі та навколишніх міст, серед яких є також колишні примусові робітники, мали нагоду порозмовляти.