Гoлoвнa - Start
Парафія Дюссельдорф
Gemeinde Düsseldorf
Єпархія - Eparchie
Geschichte - Історія
Kontakt - Impressum
     
 


Угода між Україною та Вселенським Константинопольським Патріархатом

in deutscher Sprache

Президент Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій підписали Угоду "Про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським Константинопольським Патріархатом". Угода про співпрацю була підписана в присутності Високопреосвященого Митрополита Еммануїла із Франції та Екзархів Вселенського Патріархату в Україні Високопреосвященного архієпископа Даниїла (УПЦ США) та Преосвященного єпископа Іларіона (УПЦ Канади) та представників уряду України.

Глава Української держави наголосив, що 3 листопада 2018 року є історичним днем для створення незалежної української автокефальної православної Церкви, адже сьогодні відбулося підписання Угоди про створення незалежної української Церкви.

"Угода, яку ми сьогодні підписали, робить всі умови для того, щоб процес підготовки до Собору, процес надання Томосу був приведений у абсолютно чітку відповідність до канонів православної Церкви. Я вітаю всіх вас з підписанням цієї Угоди. Хочу наголосити, що третє листопада – це історичний день для створення української автокефальної православної Церкви", - наголосив Петро Порошенко.

"Сьогодні історичний день. Історичний день, який був започаткований з перших днів відновлення незалежності України, коли українці прагнули і молилися для того, щоб Господь послав їм незалежну автокефальну єдину помісну українську православну Церкву", - додав Президент.

"Закликаю українців молитися – за мир, за єдність української Церкви. Молитися за те, щоб Господь не допустив провокацій, яких так прагнуть наші вороги, щоб Господь не допустив крові. І ми будемо робити все можливе для того, щоб якнайшвидше ми змогли завершити процедуру надання Томосу українській Церкві Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм", - також сказав Глава держави.

Вселенський Патріарх Варфоломій також підкреслив, що сьогодні важливий історичний момент для двосторонніх зв`язків, але також і для православ`я в цілому.

"Щойно ми підписали Договір про співпрацю між Вселенським Патріархатом і Україною і цей Договір допоможе прискорити надання автокефалії православній Церкві в Україні", - зазначив Патріарх Варфоломій. Його Всесвятість підкреслив: "Це право - мати автокефальну Церкву, і це бажання, яке ви мали багато років здійснюється у ці дні".

"Так як це право мали інші народи Балкан, які отримали автокефалію від Матері-Церкви. Це є виключне право Матері-Церкви дарувати автокефалію, коли вона вважає за доцільне, коли всі умови готові для цього процесу", - особливо наголосив Вселенський Патріарх.

Він висловив переконання, що рішення про автокефалію призведе до єдності всіх православних в Україні, бо вже 30 років вони перебувають у розділенні.

"Нова автокефальна Церква об`єднає всіх віруючих православних в Україні. І ця нова церква увійде у сім’ю православних церков. І всі ми разом будемо працювати для добра наших віруючих і для слави Божого імені", - сказав Патріарх Варфоломій.

Патріарх Варфоломій подякував Президенту України Петру Порошенку та українській делегації за візит. Він також подякував за рішення про передачу Андріївської церкви Вселенському Патріархату для постійного представництва Матері-Церкви у столиці України.

"Молюся Господу, щоб найближчим часом я знову відвідав вашу прекрасну і гостинну країну", - сказав Його Всесвятість. Вселенський Патріарх також наголосив, що через Президента України як вибраного представника українського народу передає своє благословення українському народові.

за: www.uocofusa.org

>>> Оголошення Вселенського Патріархату щодо надання автокефалії Церкві України (11 жовтня 2018 року)

>>> Зустріч Президента України з Екзархами Вселенського патріархату (17 вересня 2018 року)

>>> Звернення Постійної Конференції Українських Православних Єпископів Поза Межами України (25 квітня 2018 року)